Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden Dinamik Döviz Kurlarını takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Dinamik Döviz Kurları ile işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

 

 
Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Paranı günlük olarak repoda değerlendirmek için Destekbank hesabını açarak, birikimlerine gün geçtikçe değer katabilirsin.

Günlük Repo için Destekbank yatırım hesabını Mobil Şube veya İnternet Şube üzerinden açabilirsin.

 

 
Card image cap
Forward

Forward işlemlerle risk yönetimi yaparak iş yatırımlarına yön ver!

İthalat, ihracat işlemleri ile ilgileniyorsan, vadeli olarak tahsilat veya ödeme yapıyorsan kur riskinden korunarak ticari faaliyeterindeki karlılığını yönetmek için forward işlemlerini kullanabilirsin.

Destekbank Forward işlemleri ile varlıklarını kur dalgalanmalarına karşı koru!

 

 

Card image cap
Opsiyon

Destekbank Opsiyon İşlemleri ile finansal riskinin olduğu herhangi bir ticari faaliyetinde, faaliyetlerini riski azaltarak yönlendirebilirsin.

Opsiyon, belirli bir vadede, önceden belirlenen herhangi bir finansal dayanak varlığı alma veya satma hakkı veren tezgah üstü bir sözleşmedir. Opsiyon işlemleri alıcısına ilgili varlığı alma veya satma yükümlülüğü getiren bir yapıdır.
 

Card image cap
FX Swapı

Döviz kurlarındaki belirsizliklere karşı FX Swap’ı Destekbank’tan!

Döviz takası (FX swap), iki farklı para birimi cinsini içeren bir finansal işlem türüdür. FX swap işlemleriyle, özellikle döviz kurlarındaki dalgalanmalara karşı korunma sağlayabilir ve finansal ihtiyaçlarını karşılayabilirsin.

FX Swap İşlemi iki taraf arasında, belirli bir miktar dövizin belirli bir süre boyunca değiş tokuş edilmesini içerir.

Faiz oranı farklılıkları ve döviz kurlarındaki dalgalanmalara karşı FX Swap işlemlerini Destekbank’ta kolaylıkla yapabilirsin.
 

Card image cap
Çapraz Kur Swap’ı (XCS)

Destekbank Çapraz Kur Swap’ı ile döviz kurlarındaki dalgalanmalardan etkilenmeden bütçeni dilediğin gibi kontrol edebilirsin.

Çapraz Kur Swap’ı, anapara ve faiz ödemelerinin iki para birimi cinsi arasında değiştirilmesine yönelik bir tezgah üstü türev sözleşmedir.

Anapara değişimi vade başında veya vade sonunda olabilirken, faiz değişimi periyotlar halinde yapılabilir.

Çapraz Kur Swap’ı uzun vadeli bir işlem olduğu için 1 yıl ve üzeri vadelerde yapılır.
 

Card image cap
Faiz Swap’ı (IRS)

Faiz Oranı Swap’ı, belli bir para birimindeki nakit akışının farklı bir nakit akışı ile değiştirilmesini içeren tezgahüstü uzun vadeli bir sözleşmedir. Faiz Oranı Swap’ı genellikle sabit bir faiz oranının değişken bir faiz oranı ile değiştirilmesi veya tam tersi durumlarda nakit akışının buna göre düzenlemesidir.

Faiz Oranı Swap’ı ile şirketin için nakit akışının devamlılığını, faiz oranlarındaki dalgalanmalara maruz kalmadan, mümkün olan düşük faiz oranı ile sağlayabilirsin.