Halka Arzla Finansman Hizmetleri

İşin İçin Finansman Kaynakları

Halka açılma ve halka açık şirket olma yolunda yapılması gereken tüm hukuki ve finansal işlemler, ek olarak halka açılma öncesi ve sonrasında yatırımcı ilişkilerinin yönetimi ve halka açılma ile birlikte ortaya çıkan kamuyu aydınlatma yükümlülüklerin takibi gibi konularda aracılık ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.
 

 

Ayrıntılı Bilgi

İşlem takibini biz yapalım

Destekbank'ın uzman kadrosuyla halka arz işlemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, işlem takibini kolaylıkla gerçekleştirebilirsin.

Serbest Nakit Akışı

Halka arz, şirketinin sermayesini artırarak nakit akışını güçlendirerek yeni projelerin finansmanı, büyüme ve mevcut operasyonların iyileştirilmesi gibi faydalar sağlar.

Geniş Kitlelere Erişim İmkânı

Halka arz ile şirketinin hisselerini geniş bir yatırımcı kitlesine sunabilir, daha fazla yatırımcıyla ilişki kurabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Halkla arz finansman hizmetleri, bir şirketin veya kuruluşun halka açılarak hisse senetlerini genel yatırımcılara satması ve böylelikle sermaye toplaması anlamına gelir. Bu süreç, bir ş irketin sahiplik yapısını genişletmesi ve halka açık bir şirket haline gelmesiyle gerçekleşir.

  • Sermaye Artırımı: Şirketler, halka arz yoluyla sermayelerini artırabilir ve büyüme projeleri için gerekli finansmanı sağlayabilir.
  • Likit Varlık Yaratma: Halka arz, şirketin hisse senetlerinin borsada işlem görmesini sağlayarak hisse senetlerinin likiditeye kavuşmasını sağlar.
  • Kurumsal İmaj ve Görünürlük: Halka arz olan şirketler, genel yatırımcılara açıldıkları için daha fazla görünürlük kazanır ve prestijli bir imaj oluşturabilir.
  • Hisse Sahipliği Dağılımı: Halka arz, hissedar tabanını çeşitlendirerek riski azaltabilir ve daha geniş bir yatırımcı kitlesine erişim sağlar.

Halka arz, büyüme projelerini finanse etmek, işletme genişlemesi yapmak veya borçlarını azaltmak isteyen şirketler ve halka arz edilen şirketlerin hisse senetlerini alarak ortak olmak isteyen bireysel veya kurumsal yatırımcılar da halka arz finansmanından yararlanabilir.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.