Destekbank Yatırım Ürün ve Hizmetleri

Yatırımlarını akıllı stratejilerle çeşitlendir, piyasa fırsatlarını kaçırma!

Yatırımlarında Destekbank’tan sana tam destek!

Yatırımlarını Destekbank'ın profesyonel yatırım ekibiyle birlikte değerlendir, yüksek getiri kazanmanın tadını çıkar.

Opsiyon, Swap, Forward gibi hazine ürünleri işlemleri; Repo/Ters Repo, kesin alım- satım gibi menkul kıymet işlemleri Destekbank’la çok kolay.

Yatırım Ürünlerimiz

Hızlı işlem avantajı

Destekbank’ın finansal çözümleriyle risklerini yönet, kazancını arttır.

Ürün çeşitliliği

Destekbank’ın yatırım ürünleri içinden sana en uygun olanını profesyonel yatırım kadromuza danışarak seçebilirsin.

İşlem kolaylığı

Forward, Opsiyon, Para Swap’ı, IRS, Çapraz Kur Swap’ı, Spot işlem gibi türev ürün işlemlerini kolayca yap, vakitten kazan.

Sıkça Sorulan Sorular

Forward alım-satım işlemleri dahil olmak üzere opsiyon, swap gibi vadeli işlemleri kapsar.

İleri bir vadede belirli bir tutarda bir para çiftinin belirli bir kur ile alınıp, satılmasıdır. Vade, tutar ve kur, vade başında belirlenmiş ve kesindir.

Bir döviz çiftini, belirli bir vadede, belirli bir tutarda, belirli bir kur ile alma veya satma hakkıdır. Hak sahibi, karşılığında vade başında bir opsiyon primi ödemiştir. Buna istinaden vade sonunda işlemi gerçekleştirme veya gerçekleştirmeme hakkına sahiptir. Diğer taraf bu karara uymak zorundadır. Kullanım hakkına sahip taraf, vade sonunda işlemi gerçekleştirmezse yani hakkını kullanmazsa prim iadesi talep edemez.

Belirli bir vade için likit olunan para birimi ile ihtiyaç olunan para biriminin değiş-tokuşudur. Vade, tutar ve kur, vade başında belirlenmiş ve kesindir. Vade başında iki para birimi taraflar arasında belirlenen bir kur kullanılarak değiştirilir. Vade sonunda ise yine vade başında belirlenen başka bir kur ile para birimleri karşılıklı iade edilir.

Bir faiz oranı swapı, tarafların anlaştıkları varsayımsal ana para tutarına bağlı olarak hesaplanan sabit faiz ödemeleri ile dalgalı faiz ödemelerinin aynı para birimi üzerinden birbirleri ile değiştirilmesine ilişkin iki taraf arasında yapılan bir anlaşmadır. IRS ile amaçlanan piyasadaki faiz dalgalanmalarından kaynaklanan faiz riskinden korunabilmektir.

Çapraz kur swapı, iki taraf arasında iki farklı para birimi cinsinden faiz ödemelerini ve anaparayı takas etmek için yapılan bir anlaşmadır. Çapraz kur swapında, bir para birimindeki faiz ödemeleri ve anapara, farklı bir para birimindeki anapara ve faiz ödemeleri ile değiştirilir. Faiz ödemeleri, sözleşme süresince belirlenen aralıklarla değiştirilir. Çapraz kur swapları son derece özelleştirilebilir ve değişken, sabit faiz oranlarını veya her ikisini de içerebilir.

Vadeli işlem sayılmayan, t+0(bugün) valörlü TL-YP ve YP-YP döviz veya kıymetli maden alım-satım işlemlerini kapsar.

Vadesinde ve/veya vade içinde anapara üzerine bir getiri taahhüt eden borçlanma araçları ile yapılan işlemlerdir. Ağırlıklı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ihraç edilen hazine bonosu ve devlet tahvillerini ifade etse de özel sektör tarafından çıkartılan finansman bonoları ve tahviller de bu kapsamda değerlendirilmektedir. Saklaması genellikle yurtiçinde Takasbank ve MKK nezdinde gerçekleştirilir.

Repo Sabit getirili menkul kıymetlerin, verilen taahhütler kapsamında kıymetin vadesine kadar geçici sürelerle belli bir nema karşılığında alım/satımının yapılarak paranın plase edilmesi veya borçlanılması işlemleridir. Genelde söz konusu işlemler gecelik, haftalık veya aylık vadelerde yapılmaktadır.

Risk Bildirim Formu, bir şirketin veya finansal kurumun, yatırımcılara veya müşterilere sunmak için kullanılan bir belgedir. Bu form, yatırım yapmadan önce bireyleri veya kuruluşları potansiyel riskler konusunda bilgilendirir ve yatırımın veya işlemin potansiyel risklerini açıkça belirtir.

Tezgâh Üstü Türev Araçlar, organize bir borsada işlem görmeyen, özel taraflar arasında özel sözleşmeler yoluyla ticaret yapılan finansal enstrümanlardır. Bu enstrümanlar, hisse senetleri, tahviller, emtialar, para birimleri ve diğer finansal varlıklar üzerinde türetilmiş olan sözleşmelerdir.

Tezgâh Üstü Opsiyon, bir varlığın (genellikle hisse senedi, para birimi, emtia veya endeks gibi) gelecekteki bir tarih için sabit bir fiyat üzerinden alım veya satım hakkı veren bir finansal sözleşmedir. Tezgâh üstü opsiyonlar, organize bir borsada işlem görmeyen özel sözleşmelerdir. Bu sözleşmeler, alıcının (opsiyon alıcısı) satıcının (opsiyon yazıcısı) karşılıklı anlaşmasıyla oluşturulur ve özel şartlarla belirlenen anlaşmalara dayanır.

Ticari faaliyetlerin için riski azaltmak istiyorsan konusunda uzman ekiplerimizi xxx nolu telefondan arayabilirsin. Finansal çözüm üretme üzerine uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımız şirketinizin riskleri için en doğru yöntemi sunuyor olacaktır.
** Bu ve diğer sayfalarda yer alan bilgiler genel niteliktedir ve faydalanmak istediğiniz ürünlere ilişkin alım satım kararınızı destekleyecek yeterli bilgi içermiyor olabilir. Bu sayfalardaki bilgilere dayanarak alınacak yatırım ya da benzeri kararların sonuçlarından Destekbank sorumlu tutulamaz.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.