Altunç Kumova

Yönetim Kurulu Başkanı

Altunç Kumova, Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. 1990 yıllarının başından itibaren finans ve sermaye piyasalarında faaliyet gösteren çeşitli şirketler kurmuş ve bu şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bünyesinde çeşitli şirketleri barındıran Destek Holding A.Ş.’nin hakim ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır. Altunç Kumova, Bankamızda da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Özgür Akayoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde lisans, İstanbul Üniversitesi Finansal Kurumlar bölümünde yüksek lisans eğitimi almış olan Özgür Akayoğlu, çalışma hayatına 1990 yılında Pamukbank A.Ş.’de başlamıştır. Pamukbank A.Ş., Atlas Faktoring ve Oyakbank A.Ş. gibi farklı finansal kurumlarda çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2007-2021 yıllarında Destek Finans Faktoring A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan Özgür Akayoğlu, Temmuz 2021 itibariyle bankamızda Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak atanmıştır.

Hüseyin Gürer

Yönetim Kurulu Üyesi

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde lisans, ODTÜ İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimi almış olan Hüseyin Gürer, çalışma hayatına 1986 yılında Deloitte Türkiye’de başlamıştır. Deloitte Türkiye bünyesinde yurtiçi ve yurtdışı çeşitli roller üstlenmesinin ardından aynı kurumda CEO olarak görev almıştır. Çeşitli firmalarda üst düzey yöneticilik ve bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüş olan Hüseyin Gürer, Temmuz 2021 itibariyle bankamızda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Hakan Coşkun

Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ İktisat bölümünde lisans, Manchester Business School İş İdaresi ve Marmara Üniversitesi Bankacılık alanlarında yüksek lisans eğitimleri almış olan Hakan Coşkun, çalışma hayatına 1986 yılında İnterbank A.Ş.’de başlamıştır. Uzun yıllar farklı bankalarda genel müdür yardımcılığı gibi üst düzey yöneticilik görevlerini yürütmüş olan Hakan Coşkun, Temmuz 2021 itibariyle bankamızda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Süleyman Türetken

Yönetim Kurulu Üyesi

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesinden mezun olmuştur. Bankacılık hayatına 1986 yılında Pamukbank A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. Sırasıyla Pamukbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nda Kurumsal Şube Müdürü, Bölge Koordinatörü, Daire Başkanı, Grup Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca Ziraat Bankası A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı görevi yanında Ziraat International A.G’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Süleyman Türetken Mart 2023 itibariyle bankamızda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.