Destekbank Hakkında


Şubat 2021’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan kuruluş iznini alan Destekbank, Türkiye’nin en genç bankalarından biri olarak 25 Şubat 2022 tarihinde bankacılık faaliyetlerine başlamıştır. Hem firmaların hem de bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda geniş bir finansal ürün ve hizmet yelpazesi sunmayı hedefleyen Destekbank, yetkin ve deneyimli kadrosu, sahip olduğu teknolojik altyapı ve yenilikçi anlayışı ile hızla faaliyetlerini büyütmektedir.

 

Destekbank, kurumsal nakit ve gayri nakit krediler, exim kredileri, dış ticaret finansmanı, özel bankacılık ürünleri, hazine işlemleri, yatırım, anlık döviz alım satım işlemleri, TL bono, eurobond, repo ve nakit yönetimi ürünleriyle, kurumsal, ticari/kobi müşterileri ve bireysel müşterilerine geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Banka, faaliyette bulunduğu kısa süre içinde ortaya koyduğu finansal performans ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Faaliyete başladığı 2022 yılında aktif büyüklüğünü 1,6 milyar TL’ye çıkaran Destekbank, 2023’ün ilk yarısı itibarıyla bu rakamı 3,2 milyar TL’ye, öz kaynaklarını ise 1,1 milyar TL’ye yükseltmiştir.

 

Gelişen finansal teknolojilerin ve yasal düzenlemelerin ışığında sistem ve alt yapı yatırımlarını sürdüren Destekbank, kurumsal, ticari/kobi müşterileri ile bireysel müşteriler için dijital bankacılık servisleri konusunda da sektörün önde gelen kurumlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Müşterilerine doğru zamanda doğru ürün ve hizmetleri sunma misyonu ile yola çıkan Destekbank, reel sektörün, ihracatın, istihdamın ve ekonominin gelişmesine azami ölçüde katkı sunan, yatırım bankacılığı alanında öncü uygulamalara imza atan ve tüm paydaşları için sürekli artı değer yaratan bir banka olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.