Eximbank Kredileri

Firmana Özel Finansman Desteği

Destekbank’tan şirketin için esnek ve hızlı çözümler

İhracatın geliştirilmesi amacıyla Türkiye İhracat Bankası A.Ş. (Eximbank) tarafından bankalar aracılığıyla kullandırılan bir kredi türüdür. İhracatçı firmaya, ihracata hazırlık aşamasında Eximbank’ın belirlediği Türk menşeili malların kesin olarak ihracı ve taahhüdü karşılığı kullandırılır.
 

Ayrıntılı Bilgi

İhracat hacmini arttır

Eximbank kredileri ile bazı yurtdışı pazarlarda rekabet ederken daha cazip ödeme koşulları sunabilir ve ihracat hacmini arttırabilirsin.

Rekabette yerini al

Düşük faiz oranları ve uygun vade seçenekleriyle ihracatın için daha rekabetçi fiyatlarla mal ve hizmet sunabilirsin.

Hızlı onay süreçleri

Eximbank kredileri için başvuru ve onay süreçleri hızlıdır. Bu, acil finansman ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamanı sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Eximbank (Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş.), Türkiye'nin ihracatı desteklemek ve ihracatçı işletmelerin uluslararası rekabet gücünü artırmak amacıyla çeşitli finansal ürünler sunan bir devlet bankasıdır. Eximbank kredileri, ihracatçı işletmelere dış pazarlarda daha etkin rekabet edebilmeleri için finansal destek sağlar.

  • Uygun Faiz Oranları: Eximbank kredileri genellikle daha düşük faiz oranlarıyla sunulur, böylece işletmeler daha rekabetçi fiyatlarla ihracat yapabilir.
  • Uzun Vadeli Finansman: Krediler uzun vadeli olarak sunulabilir, böylece işletmeler ürünlerini yurtdışına satarken finansman yükünü daha uzun bir süreye yayabilir.
  • Döviz Kuru Riskinin Azaltılması: Eximbank kredileri, döviz cinsinden gelirlerin Türk Lirasına çevrilmesi ve işletmelerin döviz kuru riskini azaltmaları açısından avantaj sağlar.
  • Rekabet Gücünün Artırılması: Eximbank kredileri sayesinde işletmeler, yurtdışı müşterilere daha iyi fiyatlar ve ödeme koşulları sunarak uluslararası pazarda daha etkili rekabet edebilir.

Eximbank kredileri, ihracat yapan tüm işletmeler tarafından kullanılabilir. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler, ihracatlarını desteklemek için Eximbank'ın sunduğu finansal ürünlerden faydalanabilir.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.