Günlük Repo

Destekbank Günlük Repo ile yatırımlarını kolayca kazanca dönüştür!

Repo Hesaplama

TUTAR

GÜN

1

VERGİ

15 %

BRÜT FAİZ

37.5 %

BRÜT GETİRİ

NET GETİRİ

VERGİ

DÖNEM SONU DEĞER

Birikimlerini Destekbank Günlük Repo ile değerlendir!

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Paranı günlük olarak repoda değerlendirmek için Destekbank hesabını açarak, birikimlerine gün geçtikçe değer katabilirsin.

Günlük Repo için Destekbank yatırım hesabını Mobil Şube veya İnternet Şube üzerinden açabilirsin.

 

Destekbank müşterisi olmak için hemen tıkla!

Müşteri Ol

Birikimlerin değerlensin

Hesabında bulunan bakiyen TL veya döviz cinsinden senin adına günlük olarak repo yapılarak değerlenir.

Cazip faiz oranları

Destekbank’ın avantajlı repo faiz oranlarıyla birikimlerini kolayca kazanca dönüştürebilirsin.

Vakitten kazan

Destekbank yatırım hesabında bulunan bakiyen senin adına gün sonunda repolanır. Paran sen düşünmeden değer kazanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Repo bir tür para piyasası işlemidir. Bu işlemde, menkul kıymetler (genellikle devlet tahvilleri) Banka tarafından, kararlaştırılan vade sonunda geri alınacağı taahhüt edilerek müşteriye satılmaktadır. Repo işleminin vadesinde Banka, müşteriye satmış olduğu menkul kıymetleri
geri satın almakta ve müşterinin parasına ek olarak, anlaşılan vade boyunca hesaplanan faiz tutarının müşteri hesabına ödemektedir.

Repo işlemi, iki taraf arasında bir sözleşme ile gerçekleştirilir. Alıcı (repo yapan taraf), belirli bir süre için satıcıdan (repo alan taraf) menkul kıymetleri satın alır ve bunun karşılığında anlaşılan bir faiz öder. Satıcının vade sonunda menkul kıymetleri geri alması için bir taahhüdü vardır.

Gecelik repo faizi, bir repo işleminin bir gecelik süreyle yapıldığı anlaşmalarda uygulanan faiz oranıdır. Bu tür repo işlemlerinde, menkul kıymetler bir gün sonra geri alınır ve faiz, bu süre boyunca hesaplanır.

Repo işlemi, piyasada likidite ihtiyacını karşılamak, kısa vadeli fonlama sağlamak veya yatırım yapmak isteyen kurumların getiri elde etmesini sağlamak için kullanılır. Ayrıca, menkul kıymetleri ellerinde tutarak risk almak istemeyen yatırımcılar için de bir alternatif yatırım aracı olarak görülebilir.

Repo işlemlerini gerçekleştirmek için ayrıca bir işlem yapmana gerek yok. Destekbank’ta açtığın yatırım hesaplarında bulunan bakiyen gün sonunda otomatik olarak repolanır.

Destekbank hesabında bulunan tutar gün sonunda otomatik olarak repolanır. Hesabında ne kadar bakiyen varsa, repo işlemin bu tutar üzerinden gerçekleşir. Sınırları kaldırdık!

Repolanacak tutar arttıkça faiz oranı da değişmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, 18 yaşını doldurmuş her birey repo alabilir. Destekbank repo için tüzel kişiler de başvuru yapabilir.

Gün sonunda hesabında bıraktığın bakiyeleri senin adına günlük olarak repoluyoruz.

Gün sonunda hesabında kalan bakiyeler günlük olarak repolanır. Repo getirisi üzerinden Stopaj Vergisi kesintisi oluşur.

Hesabında bulunan bakiyen her gün 17:45 ile 08:00 saatleri arasında otomatik olarak repolanır. Hesabındaki bakiyenin hemen görünmemesinin sebebi, bakiyenin repoda  olmasıdır. Repo bakiyen ertesi gün 08.00’den sonra hesabına işlenir. Bakiyen bu süreçten
sonra hesabında görünür hale gelir.

Evet, paran günlük repo ile değerlenirken döviz işlemleri yapmaya devam edebilirsin.

Repo işlemleri genellikle kısa vadeli yatırım araçlarıdır. Yatırımcı veya banka, menkul kıymeti sattıktan sonra geri almak için belirli bir süre bekler. Bu süreçte, menkul kıymetin değeri üzerinden belirli bir getiri elde edilir. Yaptığın döviz işlemlerinin hesabında hemen görünmemesinin sebebi, bu sürecin henüz gerçekleşmemiş olmasıdır. Repo bakiyen ertesi gün 08:00’den sonra hesabına işlenir. Döviz işlemlerin de bu süreçten sonra hesabında görünür hale gelir.

Repo saatleri arasında yaptığın işlemleri, Destekbank Mobil Şube ve İnternet Şube’de bulunan Döviz Alım Satım sekmesi altında bulunan İşlem Defteri alanına tıklayarak görüntüleyebilirsin.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.

Card image cap
Z kuşağı gözünü finans sektörüne dikti

Yapılan yeni bir araştırmaya göre Z kuşağı finans sektöründe bir kariyer yapmayı hedefliyor.