TL İhracat Kredisi

Firmana Özel Finansman Desteği

Destekbank’tan şirketin için esnek ve hızlı çözümler

Türk lirası ihracat kredisi, Türkiye'den yurtdışına mal ve hizmet satışı yapan işletmelerin uluslararası ticaretlerini desteklemek amacıyla kullanılan bir finansman aracıdır.

Kur dalgalanmalarından oluşabilecek riskleri engellemiş olur. Kanun ile belirlenmiş ihracat kredisi muafiyetleri, bu kredi türünde de uygulanır.
 

 

Ayrıntılı Bilgi

Kur riskinden korun

TL İhracat Kredisi ile ihracat işlemlerinin Türk lirası cinsinden finanse edilmesini sağla, risklerden korun.

Maliyet kontrolü yap

Döviz cinsinden borçlanmaya kıyasla daha sabit ve öngörülebilir bir maliyet yapısı ile bütçeni kontrol et.

Hızlı işlem

TL İhracat Kredisi ile nakit akışını düzenleyebilir ve ihtiyaç duyduğun finansmanı daha hızlı sağlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

TL ihracat finansmanı, bir işletmenin yurtdışına mal veya hizmet satarken elde edeceği geliri Türk Lirası cinsinden tahsil etmesi ve finanse etmesi anlamına gelir. İşletmeler, yabancı alıcıların ödemelerini Türk Lirası olarak alarak döviz kuru riskini azaltabilirler.

  • Döviz Kuru Riskinin Azaltılması: İşletmeler, yurtdışı alıcılardan Türk Lirası cinsinden ödeme alarak döviz kuru dalgalanmalarının riskini minimize edebilir.
  • Nakit Akışının Düzenlenmesi: TL ihracat finansmanı, işletmelerin nakit akışını daha düzenli ve öngörülebilir hale getirerek finansal yönetimi kolaylaştırır.
  • Türk Lirası Cinsinden Maliyetlerin Kapsanması: İşletmeler, yerel maliyetleri ve ödemeleri TL cinsinden olduğunda işletme maliyetlerini daha iyi yönetebilirler.

İhracat Yapan İşletmeler: İhracat yapan tüm işletmeler, yabancı alıcılardan gelen ödemeleri
Türk Lirası cinsinden alarak TL ihracat finansmanı kullanabilir.
Döviz Kuru Riskini Azaltmak İsteyenler: Yurtdışı alıcılarından döviz yerine TL olarak ödeme alarak döviz kuru riskini azaltmak isteyen tüm işletmeler bu tür finansmanı kullanabilir.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.