İhracat Öncesi Finansmanı

Firmana Özel Finansman Desteği

Destekbank’tan şirketin için esnek ve hızlı çözümler

Siparişi alınmış ihracat yüklemelerinin gerçekleştirilebilmesi için firmaların hammade alımı, paketleme, işçilik, enerji vb ihtiyaçlarını karşılamak için duyulan nakit ihtiyaçlarının karşılanması için kullandırılan kredilerdir.

 

 

Ayrıntılı Bilgi

Global pazara açıl

Destekbank İhracat Öncesi Finansmanı ile dünyaya açıl.

Nakit akışını destekle

Şirketinin ihracat faaliyetleri için ihtiyacın olan nakit akışını hemen sağla.

Cazip faiz oranları

Bütçene uygun faiz oranlarından faydalan.

Sıkça Sorulan Sorular

İhracat öncesi finansman, bir işletmenin ihracat yapmadan önce ihracat sürecini ve hazırlıklarını finanse etmek amacıyla kullanılan bir finansman türüdür. Bu tür finansman, ihracatçıların üretim, paketleme, nakliye ve pazarlama gibi aşamalarda ortaya çıkan maliyetleri karşılamalarına yardımcı olur.

  • Hazırlık Sürecinin Desteklenmesi: İhracat öncesi finansman, ihracatçılarınürünlerini uluslararası pazara uygun hale getirebilmeleri için gerekli olan maliyetlerikarşılayarak hazırlık sürecini destekler.
  • Nakit Akışının İyileştirilmesi: İhracatçılar, ihracat öncesi finansman sayesinde nakitakışını dengeleyebilir ve maliyetleri karşılarken işletme operasyonlarınısürdürebilirler.
  • Rekabet Avantajı: İhracat öncesi finansman, ihracatçılara daha etkili pazarlama veürün geliştirme faaliyetleri için gereken kaynakları sağlayarak rekabet avantajı kazandırabilir.
  • Riskin Azaltılması: İhracat öncesi finansman, ödemelerin alınmasında gecikmeriskini azaltabilir ve işletmeleri olası nakit sıkışıklığından koruyabilir.
  • Uluslararası İşbirliklerinin Artırılması: İhracat öncesi finansman, işletmelerinihracatçılarla ve uluslararası ticaret partnerleriyle daha sağlam ilişkiler kurmalarınısağlayabilir.

İhracat öncesi finansman, ihracat yapacak olan işletmeler tarafından kullanılır. Bu işletmeler, ürünlerini uluslararası pazara sunmadan önce gerekli maliyetleri karşılamak amacıyla bu tür finansman araçlarına başvurabilirler.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.