TLRef Endeksli Kredi

Destekbank Nakit Kredi Seçenekleri

Destekbank’tan şirketin için esnek ve hızlı çözümler

TLRef bankalar ve reel sektör firmaları için likit piyasa şartlarında belirlenmiş, Borsa İstanbul (BIST) tarafından uluslararası standartlarda, şeffaf olarak hesaplanan ve gerçek işlemlere dayalı bir gösterge faiz oranıdır. TLRef oranları BIST tarafından günlük olarak web sitelerinde yayınlanarak bütün piyasa katılımcılarına şeffaf bir şekilde ulaştırılır.
TLRef endekesli krediler ile piyasa şartları ile belirlenen faiz oranları ile firmalar kredi kullanabilir.

Ayrıntılı Bilgi

İşini geliştir

Destekbank TL Ref Endeksli Kredi ile işini büyütürken finansal stabilite sağla.

Şeffaf faiz oranları

TL Ref Endeksli Kredi piyasa trendlerine uygun adım at, şeffaf faiz oranlarından yararlan.

Güvenilir adımlarla başarıya

İşletmenin geleceğin şekillendir, finansal hedefine kolaylıkla ulaş.

Sıkça Sorulan Sorular

TL Referans Endeksli Kredi, Türk Lirası'nın diğer bir finansal araç veya göstergeye bağlı olarak değerlendirildiği bir tür kredidir. Genellikle TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) veya ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi) gibi ekonomik göstergelere dayalı olarak belirlenir. Bu tür kredilerde, faiz oranları bu endekslerdeki değişimlere göre güncellenebilir.

  • Daha İyi Fiyatlandırma: TL referans endeksli krediler, özellikle enflasyonla mücadelede kullanılan göstergelere dayandığı için, işletmelerin gelecekteki faiz ödemelerini daha öngörülebilir hale getirir.
  • Döviz Kuru Riskinin Azaltılması: TL bazlı faiz oranları, döviz kuru dalgalanmalarının etkisini azaltabilir ve işletmeleri döviz kuru riskinden koruyabilir.
  • Uyumlu Nakit Akışı: Bu tür krediler, işletmelerin nakit akışını belirli ekonomik göstergelere dayalı olarak daha dengeli hale getirebilir.
  • Enflasyon Koruması: Eğer kredi faiz oranı TÜFE veya ÜFE gibi enflasyongöstergelerine bağlı olarak belirleniyorsa, işletmeler enflasyona karşı daha iyikorunabilir.

TL Ref Endeksli Krediyi herhangi bir ölçekteki işletmeler, TÜFE'ye dayalı kredileri özellikle fiyat artışlarına karşı korunmak ve maliyetlerini dengelemek amacıyla perakende işletmeleri, ÜFE'ye dayalı kredilerle üretim maliyetlerini yönetmek isteyen üretim ve sanayi sektöründeki işletmeler kullanabilir.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.