İthalat Finansmanı

Firmana Özel Finansman Desteği

Destekbank’tan şirketin için esnek ve hızlı çözümler

İthalat gerçekleştiren firmaların, sipariş ettikleri ürünlerin finansmanı için kullandırılan kredilerdir. Gerçekleştirilen ithalatın türüne uygun finansman ürünleri sunulmaktadır.
 

 

Ayrıntılı Bilgi

İşinde istikrar ve başarı sağla.

İthalat finansmanı sayesinde tedarikçilerinin ödeme taleplerine hızla cevap verebilirsin.

Döviz riskini yönet

İthalat finansmanı ile döviz kurlarındaki dalgalanmaların yol açabileceği riskleri azaltabilirsin.

Esnek alternatifler

İthalat finansmanı seçeneklerini işletmenin ihtiyaçlarına göre özelleştirebilir ve uygun geri ödeme koşullarından faydalanabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

TL ithalat finansmanı, bir işletmenin yurtdışından mal veya hizmet satın alırken ihtiyaç duyduğu finansmanın Türk Lirası cinsinden sağlandığı bir finansman türüdür. İşletmeler, ithalat işlemlerini gerçekleştirebilmek ve ödemeleri yapabilmek için bu tür finansmanı kullanabilirler.

  • Döviz Kuru Riskinin Azaltılması: TL ithalat finansmanı, işletmeleri döviz kuru dalgalanmalarının etkisinden koruyarak riski azaltabilir.
  • Nakit Akışının Düzenlenmesi: İşletmeler, ithalat işlemleri için gerekli olan finansmanı sağlayarak nakit akışını düzenleyebilirler.
  • Kolay Erişim: TL cinsinden finansman, yerel bankalardan daha kolay erişilebilir ve yönetilebilir.
  • Yerel Koşullara Uyum: Türk Lirası cinsinden finansman, yerel ekonomik koşullara daha uygun şekilde ayarlanabilir.

İthalat yapan işletmeler, yurtdışından mal veya hizmet satın alırken gerekli olan finansmanı sağlamak amacıyla TL ithalat finansmanı kullanabilirler. Perakende işletmeleri, yurtdışından ürün temin ederken ödemelerini TL cinsinden yapmak istediklerinde bu tür finansmanı kullanabilirler.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.