Faiz Swap’ı (IRS)

Tezgahüstü Faiz Swap’ı İşlemleri Destekbank’ta!

Faiz Oranı Swap’ı ile uzun vadeli risklerini yönet!

Faiz Oranı Swap’ı, belli bir para birimindeki nakit akışının farklı bir nakit akışı ile değiştirilmesini içeren tezgahüstü uzun vadeli bir sözleşmedir. Faiz Oranı Swap’ı genellikle sabit bir faiz oranının değişken bir faiz oranı ile değiştirilmesi veya tam tersi durumlarda nakit akışının buna göre düzenlemesidir.

Faiz Oranı Swap’ı ile şirketin için nakit akışının devamlılığını, faiz oranlarındaki dalgalanmalara maruz kalmadan, mümkün olan düşük faiz oranı ile sağlayabilirsin.
 

Ayrıntılı Bilgi

Risk Yönetimi

Dayanak varlığın faiz oranındaki değişimlerden etkilenmeden nakit akışını yönetebilirsin.

Uygun faiz oranları

Nakit akışını Destekbank’ın sunduğu uygun faiz oranlarıyla kontrol edebilirsin.

Değişimi Yönet

Değişkenden sabite, sabitten değişkene veya değişkenden değişkene dönüşüm için uzman kadromuzdan bilgi alabilir, soruların için istediğin zaman Destekbank ile iletişime geçebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Faiz oranı swapı, belirli bir anapara tutarına dayalı olarak gelecekteki faiz ödemelerinin bir akışının başka bir akışla değiştirildiği vadeli bir sözleşmedir.

Faiz oranı swap’ları, öncelikle mümkün olabilecek en uygun bir faiz oranı elde etmek için, sonrasında ise faiz oranlarındaki dalgalanmalara maruz kalmayı azaltmak veya artırmak için yapılır.

Evet yapılabilir. Bu işleme Çapraz Kur Swap’ı adı verilir.

Değişim genellikle değişkenden sabite (Float to Fix) veya sabitten değişkene (Fixed To Float) yapılır. Nadir de olsa değişkenden değişkene (Float To Float) değişim de yapılabilir.

Faiz Oranı Swap’ı, nakit akışlarındaki faiz yükümlülüklerin doğru yönetmek isteyen tüm firmalar için uygundur.

İlginizi Çekebilir

Card image cap
Döviz İşlemleri

Döviz alış ve satış işlemlerini Destekbank üzerinden güncel kurları takip ederek yap, Destekbank’ın ayrıcalıklı dünyasında sen de yerini al! Rekabetçi kurlarla işlem avantajlarından faydalan, döviz işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştir.

Card image cap
Günlük Repo

Destekbank’ın avantajlı faiz oranlarıyla ister bireysel ister şirket hesabındaki bakiyen için döviz ya da TL cinsinden günlük repo yapabilirsin.

Card image cap
Müşteri Ol

İster bireysel, ister işinle ilgili tüm bankacılık işlemleri için Destekbank Mobil Şube veya İnternet Şube’ye giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirsin.