Gizlilik ve Site Kullanım Kuralları

  • Ana sayfa
  • Gizlilik ve Site Kullanım Kuralları

Bu bölüm, Destek Bank web sitesini ziyaret ettiğinizde paylaşacağınız verilerle ilgili Bankanın gizlilik kuralları ve sitenin kullanım şartları konusunda ziyaretçilerin bilgilendirilmesi amacını taşımaktadır.

Bankamızın genel bir politika kuralı olarak temel amacı bilgi varlıklarının güvenliğinin en üst seviyede sağlanmasıdır.

Bu sayfada açıklanan bilgiler ışığında Bankanın gizliliğe ilişkin uygulamalarının sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız, ziyaretinizi sonlandırınız.

Bankamız web sitesindeki sayfaları, internet bankacılığı, mobil bankacılık, Bankanın sunduğu ürün ve hizmetlere ilişkin başvuru sayfaları gibi açıkça veri paylaşımı yapılması gerektiği belirli olan alanlar haricinde, herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumsal raporlarımızı okuyabilir, kariyer fırsatları ve diğer katma değeri olan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Web sitemizin içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları bankamızda saklıdır.

Site içerisindeki bilgi, belge ve dokümanlar çevrimiçi sistemde görülmesi haricinde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kamuya açık bir şekilde gösterilemez, uygulanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz.

Sadece tanıtım amaçlı olarak kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Ziyaretçilerin site güvenliğini ve kullanım koşullarını, ihlal veya ihlale teşebbüs etmek yasaktır.

Bu tarz ihlallerde kamu davası açılabilir, cezai işlem uygulanabilir veya hukuki taleplerde bulunulabilir.

Banka, web sayfası üzerinden girilen bilgilerin güvenliğini sağlamak için gereken tedbirleri ilgili mevzuat ve teknik gereklilikler çerçevesinde almaktadır.

Bu verilerin üçüncü taraflarla paylaşımı, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 73’ncü maddesi ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda yer alan hükümlere tabidir.

Kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili daha detaylı bilgileri, web sayfamızın kişisel verilerin işlenmesi bölümünde bulabilirsiniz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Bu internet sitesinde verilen bilgiler, "olduğu gibi", "mevcut olduğu şekilde" sağlanmaktadır.

Destek Bank, bu bilgilerin doğruluklarını, yeterliliklerini ve tamlığını garanti etmemekte ve bu bilgilerdeki hatalar ya da eksiklikler nedeniyle sorumluluğu açık bir şekilde reddetmektedir.

Bu bilgilerle üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmemesi; mülkiyet, satılabilirlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dâhil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Bu internet sitesinin kullanımı sırasında herhangi bir performans arızası, hata, eksiklik, kesinti kusur, işletme ve/veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü ve/veya hat ve/veya sistem arızası sonucu doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar da dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarar ve ziyandan, Destek Bank ve/veya çalışanları, bu tür bir zarar ve ziyan olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi sorumlu olmazlar.

Banka, bu internet sitesinde sunulan hizmetlerin devamlılığı hakkında garanti vermemektedir.

Bu nedenle, söz konusu hizmetler ile ilgili olarak, değişiklik yapma, eksiltme azaltma, yenileme veya iptal etme hakkını saklı tutar ve herhangi bir neden göstermeksizin içerik ve uygulama değişikliği yapabilir.

İnternet sitemizin diğer web sitelerine link verdiği durumlarda, gizlilik politikamızla ilgili hususlar ve web sitemiz kullanım koşulları, sadece web sitemiz içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır.

Gerek bu internet sitesinden bağlantı verilen sitelerdeki, gerekse de diğer internet sitelerine bağlantıların riski kullanıcıya aittir.

Bu sitelerde verilen bilgilerin doğruluğu ile bu sitelerden verilen diğer bağlantıların nitelikleri Destek Bank tarafından araştırılmamış ve doğrulanmamıştır.

İnternet sitemizden link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir.

Web sitemizden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi/manevi zarar ve kayıplardan Destek Bank sorumlu değildir.

Banka, bu internet sitesinde yer alan ve/veya yer alacak bütün ürün ve hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları, her türlü bilgi ve kullanım koşullarını dilediği zaman ve önceden bildirimde bulunmadan değiştirme hakkını saklı tutar.